english version

Čivava dlouhosrstá 
Křišťálové oko:


Home

Novinky

Křišťálové oko

Štěňátka

Kontakt

Čivava - info

OdkazyNaše čivavy:

Naše odchovy:

Belgický ovčák tervueren:


VZPOMINÁME
"A" vrh


                  


čivava-info

VOLIN - JAK SE ŽIJE S ČIVAVOU:
"Sisi" očima své majitelky


  

část první

Sisinka právě spinká v jednom ze svých pelíšků. Je to opravdu úžasné štěňátko, které si svou hravostí a milým přístupem získalo celou naši rodinu, včetně Lassie. Dnes s námi byla u mé maminky a měla možnost, ovšem jen z tašky, se seznámit s yorkšírkou. Dosti nevybíravým způsobem na ni štěkala, až ztrácela hlas. Nevím, která z těch dvou se bála více, ale ta druhá alespoň neštěkala a jen vystrašeně koukala, že vidí štěkající tašku, protože Sisi střídavě strachy zalízala a potom v náručí byla k neudržení, jak chtěla bojovat. Když takto reaguje doma na zahradě za plotek, tak kolemjdoucí přemýšlí odkud se ty zvuky ozývají, protože někdy ji mezi dřevinami ani neni vidět.

Má už také červený podzimní obleček,ale vypadá to, že jsme se jí netrefili do vkusu, protože stojí se zadníma nožičkama od sebe a kouká. Jinak má 1540g, je to takový chlupatý drobeček s láskyplnýma rozzářenýma očičkama. Nejraději navštěvuje pokojíček naší Kristýnky, tam je věcí a hraček, které ji lákají. Dokáže si hrát doslova se vším co najde a zaujme u toho postoj vystrčeného zadečku a natažených předních paciček, takže vidíme jen její bombarďáky(jak říká manžel).

Také jsme byli v ZOO. Sisi měla silné zážizky a tygr myslím ještě silnější, protože to pochopil, že přišel oběd po svých nožičkách a rozběhl se proti sklu, tak vehementně, že narazil a objevilo se tam jen zadýchané kolečko. Zdejší návštěníci měli radost, jak tygr pěkně stojí a kouká a s radostí si jej fotili, ale až když se otočili, tak zjistili, co se stalo zájmem ohromujícího tygříka. Sisinka se ovšem nedala, nějaká taková velká kočka ji přece nemohla vystrašit, když je jen za sklem a vedle ní je její panička, která ji vždy ochrání, nebo někdo jiný z rodiny, kdo je právě na blízku. Byla tak rozčílená, že z toho začla panáčkovat a přitom štěkat a stejná reakce byla, když uviděla lamy. Opět prováděla své panáčkující poskoky a k tomu štěkala.

Panáčkování se stako vůbec jejím hobby, je to legrační, stačí jí dát povel a natáhnout ruce a ona panáčkuje a někdy se jí podaří i zatočit se, takže my možná nebudem na výstavách, ale dostaneme angažmá v cirkuse. Já si připadám jako její opravdová psí máma, protože na mě i žárlí. Jestliže je tady malý synovec a já ho chovám,tak Sisi to nese s velkou nelibostí a dělá vše, aby se prosadila, je to takový malý mazlík a někdy o mou přízeň bojuje s Kristýnkou, která zase žárlí na Sisi, je to u nás takové kolečko. Někdy musím holky chovat obě dvě a ony jsou pak spokojené, jen nesmí jedna vytěsňovat tu druhou.

První sníh byl pro Sisi něco úžasného, jen co vyšla ven, tak zjistila, že to na schodech klouže a raději počkala, až ji někdo sundá a potom to začalo. Skákala jak tajtrdlík a běhala tam a zpět a my ji nemohli dostat domů a báli se, že bude nachlazená, protože měla kožíšek celý mokrý, ale jí to vůbec nevadilo. Překážkou se staly jen hromady sněhu, například u bazénu, který za normální situace celý oběhne a nyní nemohla pochopit, jak to, že to tou druhou stranou nejde a chvilku trvalo, než jí došlo, že zpět musí tudy kudy přišla. Reaguje na zavolání Sisi domů a já volala a ona chudinka celá nervózní stála u té nešťastné hromady a nevěděla co si počít.

Máme ji opravdu hodně rozmazlenou, takže usíná v posteli vedle mě a manžel se s tím již smířil a ještě než usnou, tak Sisi k němu vždy přihopká, popackuje ho po obličeji a spokojeně ulehne a já ji pak dám do pelíšku, který mám vedle postele a někdy i bojujeme, ale obyčeně zvítězím.   Webmaster:   Casper Bohemia - webdesign, Painting Photos