english version

Čivava dlouhosrstá 
Křišťálové oko:


Home

Novinky

Křišťálové oko

Štěňátka

Kontakt

Čivava - info

OdkazyNaše čivavy:

Naše odchovy:

Belgický ovčák tervueren:


VZPOMINÁME
"A" vrh


                  


čivava-info

VOLIN - JAK SE ŽIJE S ČIVAVOU:
"Sisi" očima své majitelky


  

část pátá

Sisinka prožívala Vánoce velice intenzivně, připadalo mi, že se s Kristýnkou obě dvě těší, ale Sisinka asi nevěděla na co, tak měla radost ze všeho. Dokonce byla u zdobení stromečku, kde jí nejvíce zajímalo spodní patro, kam dosáhla a tam andělská křidélka. Z těch byla úplně v úžasu,když se jí podařilo nějaké uchvátit, popackovat ho a pak si jej jako svou nejednu trofej odnést do pelíšku. Ocenili jsme, že ani jedno křidélko nepřišlo k úhoně a pokud byla napomenuta, tak od křidélek odešla a přišla se s nimi mazlit třeba další den.

Také zjistila, že máme na zemi krabici plnou tak pro ni krásných a nových věcí (baněk) a hned se s nimi obeznamovala. Až zvoneček, který jí zazvonil přímo u jejího čumáčku ji vyvedl z míry, reakce byla silná a Sisinka se ohrazovala štěkotem. U rozbalování dárečků jsme nevěřili, že štěňátko dokáže projevovat o každý dárek takový zájem. U každého poctivě seděla, nebo postávala a koukala se mu pod ruce, cože to tam vlastně bude a pokud měl dotyčný radost, tak ji sdílela s ním.

Krisýnka dostala domeček pro Barbi, tak ten dokonce vyzkoušela. Prošla kuchyní, obýv.pokojem a pak dveřmi ven a vypadala velice šťastně, kde ona to vlastně byla.

Sisinka je zvláštní štěňátko v tom, že je velice temperamentní, bystrá a všímavá, ale zároveň klidná, dokáže sedět, nebo ležet u majitele a pak jen jemně dát najevo,že by chtěla pohladit, nebo pochovat. V náručí si přitiskně hlavičku pevně k mému obličeji a klidně usne. Nechci jen vychvalovat své štěňátko, leckterý majitel si řekne to mám také, ale ona je opravdu velice zvláštní povahově, že si získává i lidi kolem. V neděli jsem viděla jak Kristýnce jede po hale sám kočárek, on nejen sám, ale Sisi nastupovala a kočárek popojížděl, tak se sama i svezla.

Co se čistoty týče, tak tu zvládá na jedničku. Není s ní žádný problém. Ona neumí kňučet, tak sedí u dveří na zahradu, nebo štěkne a až chce jít domů, tak zaškrábe na sklo ode dveří. Je to opravdu šikulka se vším všudy. Jen to sedni a lehni nám moc nejde, ale to určitě ještě vychytáme. Ona je stále velice droboučká, přestože má papaňo velice ráda. Má stále 1600g.

   Webmaster:   Casper Bohemia - webdesign, Painting Photos