english version

Čivava dlouhosrstá 
Křišťálové oko:


Home

Novinky

Křišťálové oko

Štěňátka

Kontakt

Čivava - info

OdkazyNaše čivavy:

Naše odchovy:

Belgický ovčák tervueren:


VZPOMINÁME
"A" vrh


                  


čivava-info

VOLIN - JAK SE ŽIJE S ČIVAVOU:
"Sisi" očima své majitelky


  

část osmá

Náš malý drobeček už oslavil své první narozeniny a já s Kristýnkou hned ráno, v den pro Sisi tak důležitý, jsme si ji daly na postel a popřály jí. Je to zvláštní, Sisinka se raduje z každého rána a rozdává dobrou náladu, ale toto bylo jiné. Jako by pochopila, že dnes je to naše ranní vítání jiné a úplně se jí rozzářila očička, každé z nás dala pacičku a začla se radovat a olizovat nás, střídavě se mazlila a poskakovala, prostě se radovala, tak jak to umí jen Šišenka. Ten den byl prostě jen její, aspoň my jsme to tak cítili a byly to narozeniny jako každého z nás, ovšem kromě dortu ten nebyl. Dělaly se i vyjímky co se krmení týče, takže Sisi poprvé ochutnala svíčkovou s masem a knedlíkem a myslím, že by brala narozeniny každý den, protože s mističkou chodila ještě dlouho po kuchyni a vylizovala ji a já čekala co z toho bude, ale vše ustála.

Několikrát za den u nás padlo Sisinka má už rok a má narozeniny, vzájemně jsme si to připomínali, abychom věděli, jak to rychle utíká a hlavně že to maličké, které má stále slabých 1700g, je vlastně skoro dospělý pejsek.

Jeden den to dokonce vypadalo, že má Sisi vyvrácenou nožičku, nebo podvrtnutou. Nepřišla na zavolání, tak jsem pro ni šla ven a ona seděla na trávníku a přední pacičku si držela ve vzduchu. Tak jsem ji odnesla domů a vypadalo to, že jedem na veterinu, protože si opatrně lehla a dávala najevo, že ji bolí nožička. Naštěstí to trvalo jen chvíli a rozchodila to a opět běhala jak tajtrdlík, ale měla jsem nahnáno, že to bude asi špatné.

Kristýnka pak dodala, že to na mě jen dělala, abych ji zase chovala. Tentokrát si ale myslím, že Sisinka nepoužila žádný svůj trik a opravdu ji nožička bolela, protože jak spatří někoho za plotem, tak běží takovou rychlostí, že se bojíme o její zdraví.

Dnes nám předvedla něco, nad čím jsme žasli. Vzala si balónek, se kterým si normálně hraje Lassie, takže je opravdu pro větší plemena a odnesla si ho na trávník a střídavě ho okusovala, posunovala čumáčkem, nebo pacičkama, pak na něm dokonce i stála s roztřesenýma nožičkama, zjistila, že udržet rovnováhu není nic jednoduchého. Sledovali jsme ji z bezpečné vzdálenosti, aby o nás nevěděla a zároveň měli na očích Lasku, aby jí něco neprovedla, protože o hračky a jídlo se nerada dělí. Sisi na to, že Lassie je proti ní se svými 36-ti kily kus psa, byla odvážná a balónek si chránila, pak začla před Laskou panáčkovat a ta s nevěřícným pohledem co to malé na ni zkouší odešla, zřejmě proto aby jí udělala radost. Nechala ji chvíli si ještě pohrát a pak přišla a nekompromisně vzala balónek do čumáku a se zdviženou hlavou odešla.

Sisinčinou slabostí jsou stále různě vonící předměty, takže se co chvíli něčím, nebo v něčem voní a to i na návštěvě přijde s papučí majitele na hlavičce a tváří se spokojeně.

Miluje třídění prádla, to neví, do které hromádky má skočit a hlavně co si odnést. Moc nemusí česání u oušek, přestože ji dlouhé chlupy češu s největší opatrností, dává najevo svou nelibost a dívá se na mě s nepochopením, proč to vlastně musí být, když ona se takhle cítí dobře.

Dětský pokojíček stále zůstává její nejoblíbenější místností, a protože Kristýnka má na zemi vytvořený domeček pro mazlíčky, tak se ráno předhání se Siskou, která tam bude dříve. Pokud jí Kristýnka zavře dveře od pokojíčku se slovy "Sisi máš svoje hračky", tak Sisi si počká a ví, že Kristýnka zase otevře a pak navštíví toto království hraček a vybere si co se jí líbí a už je to v pelíšku, nebo si s tím hraje přímo tam.

   Webmaster:   Casper Bohemia - webdesign, Painting Photos