english version

Čivava dlouhosrstá 
Křišťálové oko:


Home

Novinky

Křišťálové oko

Štěňátka

Kontakt

Čivava - info

OdkazyNaše čivavy:

Naše odchovy:

Belgický ovčák tervueren:


VZPOMINÁME
"A" vrh


                  


čivava-info

VOLIN - JAK SE ŽIJE S ČIVAVOU:
"Sisi" očima své majitelky


  

část třetí

Takže zase něco o Sisi. Malá naučila Sisinku jezdit v dětském kočárku, takže Sisi sedí v košíku růžového kočárku i doma a malá ji vozí a pejsek se buď dívá a nebo i usne a vůbec se této jízdě nebrání. Tak jsme podnikly touto formou i delší procházku. Kristýnka vezla Sisinku oblečenou v jejím modrém svetříku v kočárku a Sisi jen koukala kolem sebe a vypadala velice spokojeně. Slyšeli jsme na naši sestavu poznámky různého druhu, hlavně smích,ale obě dvě malá stvoření jen zářily a to bylo důležité.

Došly jsme až do asi 3 km vzdáleného zahradnictví a to už Sisi byla na vodítku a tak se rozčilovala na majitele, že měla ouška jak radary a ten si myslel, že je to papilon a ne čivava, tak jsme se i pobavili. Nakonec jsem ji měla v náručí a udělala jsem dobře, protože se tam promenádovaly dvě docela velké kočice a to už Sisi štěkala tak, že ztrácela hlas a kočky, jako kdyby vycítili, že jsou větší a na domácí půdě, tak dělaly kolem nás kolečka a já myslela, že Sisinka ztratí hlas nadobro.

Teď právě leží úplně nalepená u mě a spinká. Jinak miluje jízdu v autě a cestování všeho druhu. Také ji zaujala naše domácí vánoční výzdoba, takže když se nedíváme, nebo ona si to alespoň myslí, tak už u nějaké je, hlavně se jí líbí malí fialoví sněhuláci, tak ráda by je vytáhla a vždy je odchycena. Při rozbalování Mikulášské nadílky Kristýnce asistovala a stále nakukovala do pytlíku jestli se tam náhodou nenajde i něco pro ni.

Dnes u nás byla švagrová s půlročním miminkem a v nestřeženém okamžiku jsme si všimli, že Sisi si nese dudlík a její krok se měnil v běh a nechtěla ho vrátit. Ona má totiž také svůj dudlík a ten miluje. Nejdříve si kolem celého obličejíku namlátí malou plyšovou opičkou, pak si vezme klaunský nos, takže podle toho vypadá a nakonec skončí v pelíšku s dudlíkem.

Jinak spánek u nás probíhá stále s čivavkou, takže celou noc uhýbám, protože Sisinka potřebuje spoustu místa a pak se snažím jí dát do její postýlky a pokud má nade mnou převahu a spí v posteli celou noc, tak občas sedí manželovi u obličeje, studí ho čumáčkem na noce a tlapičkou ho po svém hladí po tváří a dává najevo, že by šla čurat. Tak jdou. Manžel v pyžemu chodí v zimních botech kolem domu a Sisinka pak už spokojeně zaleze do pelíšku a do postele se nedobývá a manžel se vrátí celý zmrzlý, ale ani jeden neprotestují.

Sisi je opravdu kouzelné zvíře s krásně oddanýma očima a mně v současné době, kdy mám zdravotní problémy toto zvířátko velice pomáhá.Věděla jsem již dříve že i malé plemeno dá moc lásky, ale v Sisi je něco skoro magického a k nám se již první noc zařadila tak, jako kdyby sem patřila již dříve. Její oddanost nezná mezí a zároveň je velice hravá a učenlivá a vše ji zajímá, z čehož někdy doslova žasnem. Ta její strašná radost s jakou nás ráno vítá je kouzelná a stejně tak nezapomene přivítat i Lassii - její velkou kamarádku. Teď se jž začíná měnit v opravdovou čivavku s dětským pohledem a drobounkou postavou. Já říkám, že po naší malé je to takové 1600g lásky.   Webmaster:   Casper Bohemia - webdesign, Painting Photos